A kerékpár szerelmeseinek oldala

,,Ha ma tekerhetsz, ne halaszd holnapra!"

Jó tanácsok alkatrészvásárláshoz:


Váz: alacsony, könnyű geometriája jó legyen (egyéntől függ, lehet a váz rövid és hosszú is és ennek az a lényege, hogyha a váz rövid, akkor a kormánypörgetést, nehezen tudjuk kivitelezni, mert pörgésnél beleakad a kerék a lábunkba, de viszont jobban lehet vele forogni) Érdemes csúsztatható váltópapucsosat venni.

Teleszkóp/Villa: egyéntől függ, hogy kinek mi tetszik. A villának a magasságát kell elsősorban megnézni, a 80mm-res magasság a minimum. Lehet gyorszáras, vagyis az agynak gyorszáras rögzítésűnek kell lennie, lehet 10mm-s tengelyes, szintén az agynak kell ilyennek lennie és létezik az átütő tengelyes, amihez egy 20mm-s átütő tengely tartozik (a villához/teleszkóphoz adják). A teleszkóp lehet rugós, levegős, olajfürdős. A rugós az inkább az olcsóbb teleszkópok körében jellemző (télen nem mozognak). A levegősnek az a lényege, hogy lehet állítani a teleszkóp keménységét (ha rázós úton megyünk, akkor érdemes puhábbra venni a mozgását). Az olajfürdős teleszkóp a legmegfelelőbb a dirt stílusra, 

mivel a mozgása jobb az előzőeknél,persze ez teleszkópfüggő és ez télen is mozog,nem fagy be.

Hajtás: Alap hajtómű a truvativ hussefelt, nem rossz, van akinek sokáig jó, valaki meg nem olyan szerencsés és nem válik be neki. Olyan hajtókarok után nézzetek, amikben nincsen persely ( az a hajtókarnak az része,ahol a pedál belemegy),mert azok idő után könnyen lejöhetnek a pedállal együtt. Középrésznek egy isis-es truvativ giga pipe dh-t vennék a helyetekben, mert az nem is olyan drága és mindent bír, nem úgy,mint a külső csapágyas új truvativ középrészek.

Felnik: legyenek duplafalúak minimum, különben könnyen kitörhet alattad. Lehet 24-es és 26-os is (24-es azoknak ajánlott, akik nem akarnak bmx-ezni, de a 26-os kerék túl nagy neki, meg jobban is lehet vele forogni)

Küllők: Dt küllőket ajánlom, van belőle olcsó is és jó is

Agyak: érdemes ipari csapágyas agyakat venni, mert azok kevésbé rongálódnak el, mint a golyós csapágyasok. Dirtre hátulra egysebességeset ajánlok, mert könnyebb a bringa, ha nincsen váltó legalább fél kilóval,ami azért nem semmi.
Lánc: Nem érdemes olcsóra törekedni, mert ha elszakad, nagy bajod is akadhat,2 ezer forinttól már lehet normálist kapni

Ülés: érdemes olyat venni, ami az orrától egyre jobban szélesedik, mert vannak olyan trükkök, amiknél be kell fogni az ülést és ettől könnyebb. „Olcsó és finom” ajánlat: (bike positiv dirt-ezt az ülést azért érdemes megvenni, mert a nagyobb nevű cégek ülései is ugyanebből vannak, csak mást írnak rá)

Üléscső: Altrix-ot ne vegyetek, mert az törik rendesen, ezért szintén ajánlom a b+ márkát.

Fék: Dirtnél nem fontos előre féket rakni, mert trükköknél akadályozhat minket, meg plusz súly (minimum 400g). Lehet V-fék, u-fék és tárcsafék. A V-fék könnyű, viszont ha van egy kis nyolcas a felnidben, akkor egyből beleér és ez elég idegesítő szokott lenni. Az u-fék gyenge, de ha a vázon van tárcsafékszem, akkor biztonság szempontjából érdemesebb tárcsaféket venni rá. A tárcsafékből van mechanikus-bowdenes és hidraulikus, vagyis olajos. Mindkettő jó, a mechanikus egyszerűbb, de a bowden nyúlik, ezért 2 hónaponta nem árt a cseréje. Az olajos megbízhatóbb, jobb a fékhatása, nem szakad el a bowden.

Nyeregbilincs: elég egy olcsó b+

Kormány: itt se szabad törekedni a legolcsóbbra, mert könnyen eltörhet és senki sem szeretne leérkezésnél egy csúnya balesetet, ezért tudom ajánlani szintén a truvativ hussefelt kormányt, mert az is olcsó és megbízható. Három féle méret van: 31,8-as 22,2-es és 25,4-es. Lényegtelen, hogy melyiket veszed, csak passzoljon a kormányszáradhoz.

Kormányszár/stucni: Rövid kormányszár alkalmas, mert így közelebb van a kormány magadhoz és így könnyen tudod kezelni a bringát.

Kormánycsapágy: Érdemes ipari csapágyasat venni, strapabíróbb és megbízhatóbb. Lényeg, hogy passzoljon a vázhoz, mert létezik normál kormánycsapágy, integrált és fél integrált, ez a váztól függ.

Markolat: Tapadjon, legyen széles, ne legyen a széle vasból, mert egy rossz leérkezés során könnyen rárakhatod a kezedet arra a részre és eléggé fájni fog tőle a kezed. Ajánlat: haro markolat (1200 forint körül mozog)

Gumi: legyen könnyű, vastag oldalfala, hogy az tüskéket és társait kivédje, a mintázata ne legyen tükörsima, mert könnyen el lehet vele csúszni, ha egy kicsit párásabb az idő. Ajánlat: Duro Black hawk (3000ft)

Fékkar: Lehetőleg ne a legolcsóbbat (b+-at ne!), mert azok az átlagnál könnyebben elhajolhatnak vagy kotyoghatnak, ezért ajánlanám az avid fékkarokat. (2000ft-tól)

norco



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 1
Heti: 2
Havi: 7
Össz.: 10 966

Látogatottság növelés
Oldal: Jó tanácsok dirt bringa építéséhez
A kerékpár szerelmeseinek oldala - © 2008 - 2024 - bringa.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »